Marek Pioterczak

Marek Pioterczak paralotnia MAREK PIOTERCZAK (Warszawa):

 - Pilot paralotni

 - Pilot motoparalotni

 - Tandem-pilot

 - Członek Kadry Narodowej PPG 2013, 2014

 

   Kilka słów o sobie:

  „Jeśli raz posmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczami utkwionymi w niebo, bo   tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić …” Leonardo Da Vinci

 Od zawsze jestem zafascynowany wszystkim co lata. Wakacje spędzane w rodzinnym Dęblinie, samoloty z papieru, spadochrony z reklamówek, godziny przesiedziane na dachu wieżowca z widokiem na lotnisko, opowieści wujków – lotników WSOSP, towarzyszenie podczas skoków spadochronowych braci, et cetera – to moje małe lotnictwo.

… i wreszcie pierwszy lot samolotem w Dęblinie – JAK 12M. Od tego momenty zaczęła się miłość do latania, która wciąż rozkwita. Zacząłem szukać sposobu by wrócić do góry.

… pierwszy samodzielny lot na paralotni, poprzedzony drzazgami w nodze, skaleczeniami, obiciami, siniakami, wylanym potem. Zaledwie 30 sekund, trochę ponad drzewami – a stało się nałogiem.

Dziś latam na paralotni z napędem, latam gdy tylko jest to możliwe. Każdy lot jest dużym postępem poziomu umiejętności, a to bardzo motywujące i nakręcające.
W przyszłości chciałbym rywalizować z najlepszymi na świecie.
Nie wyobrażam sobie życia bez latania. Marzeniem moim jest, aby paralotniarstwo wypełniało nie tylko moje życie prywatne, ale i zawodowe.