Aktualności

03

10.15

Radość 9-cio latka po locie

Co to dużo pisać ... Powiedzenie "cieszysz się jak dziecko" nabrało zupełnie innego wymiaru. Dla Pawełka to była niezwykła, niezapomniana, a na pewno nietuzinkowa przygoda tej niedzieli ;-)

01

10.15

Jesienne loty o zachodzie słońca

Tak zaczeliśmy październik. Piękna aura sprawiła, że zdjęcia, które robił Bartek niemal wszystkie nadają się na wystawę!

A latanie? Sami zobaczcie na te zdjęcie, coś pięknego.

08

06.15

Swobodne latanie

W Lublinie u Marka Furtaka odbywają się loty paralotniowe za wyciągarką. To świetna forma latania bez silnika w ciszy w zgodzie z naturą.

21

07.15

Góra Żar - mekka paralotniarzy

Tutaj jesteśmy, tutaj latamy .... nie mam czasu pisać. Jest tak pięknie i upalnie, że szkoda tracić dnia.

06

07.15

Znowu latamy

Łukasz poraz pierwszy swoją przygodę z paralotnią zaczął u mnie. Zaraził się lataniem od pierwszego lotu, później znów go powtórzył, a teraz jeszcz raz. Przyjechał ze swoją dziewczyną Anią, która to poraz drugi ze mną leciała, ponadto Łukasz ukończył kurs paralotniowy. Cieszę się, że jednak nasza działalność propagująca paralotniarstwo działa i przynosi taki owoc.

28

11.14

Nasz nowy film

Powstał film z lotów tandemowych z wami, może jesteś w nim? Zobacz!

http://www.youtube.com/watch?v=ULxhC6c11Dw

04

07.15

4 lot Kasi

Kasia na tyle czuła się swobodna, że w ten upalny dzień postanowiła wziąć Coca Cole w przestworza.

Było jak zawsze świetnie. Kto nie był, niech żałuje, bo klimat i zabawa u nas jest zawsze ;-)

01

12.14

TRÓJMIASTO I OKOLICE z AirBros Team

Do naszego teamu dołączył kolega Przemek Kamon, który jest z Trójmiasta. Również jest pilotem tandemowym, który chętnie dzieli się swoją pasją z innymi. Przemek wykonuje swobodne loty tandemowe. Startuje z nadmorskich klifów, gór oraz za pomocą wyciągarki mechanicznej. Od dziś w zakładce "Zarezerwuj lot", możesz zapisać się na lot w Trójmieście i okolicy.

02

07.15

Latamy, ciągle latamy

Pogoda ostatnimi dniami rozpieszcza, nie będę się rozpisywał, bo szkoda dnia ;-) Idę latać. Zapraszam serdecznie.

03

05.15

Lotnisko wojskowe

Zaraz na drugi dzień, po lotach w Kazimierzu Dolnym, wybraliśmy się do rodzinnego Dęblina, gdzie znajduje się lotnisko wojskowe i jedyna w Polsce wojskowa szkoła lotnicza, gdzie wszyscy polscy piloci samolotów wojskowych zaczynali swoją karierę. My jako jedyni i pierwsi w histori tego lotniska za zgodą dyrektora ...

Czytaj więcej

16

06.15

Małgorzata znowu poleciała

Wiem, że to był długo wyczekiwany kolejny lot przez Małgorzatę. Pierwszy lot, nie był w zbyt ciekawych warunkach do podziwiania, tym razem było upalnie, słonecznie i bezwietrznie, czyli idealnie do latania. Wierzę, że Małgorzata połknęła bakcyla i już jest o dwa kroki bliżej do kursu paralotniowego niż przed lotem ;-) Bo po to to robimy ;-) Zrażamy ludzi pasją i pomagamy stawiać pierwsze kroki.

07

03.15

Wypędziliśmy zimę

22.02 wypędzaliśmy zimę ... i ? I chyba się udało :-) Było całkiem ciepło, nie potrzebne były nawet rękawiczki. Wystarczyło normalne ubranko typowe dla tej pory roku. Podstawa chmur była bardzo nisko w sobotę do około godzin południowych, ale później było super. W niedziele natomiast słonko. Po prostu polataliśmy do bólu

17

08.14

MISTRZOSTWA ŚWIATA - ZNOWU SUKCES

klasa PF2 Ryszard Żygadło i Barbara Grzegorczyk 1 miejsce 
Norbert Nowicki i Grzegorz Roszkowski 2 miejsce. 
Klasa PL2 Jarosław Balcerzewski Magdalena Kłoss miejsce 3. 
Klasa PF1 Kamil Mankowski miejsce 3. 
Klasyfikacja drużynowa:
Klasa PL1 złoto. 
Klasa PF1 srebro
Klasa PL2 srebro. 

22

08.14

Ice Bucket Challenge - IN THE SKY

Dzisiejszy dzień to był hit !!

Koleżanka Ania, została wyzwa na pojedynek w Water Spash Challenge, który to polegał na oblaniu się wodą.

Ania zrobiła to w nietypowy sposób, bo .... w powietrzu! Sami zobaczcie!

 

http://youtu.be/w_s6qghyqxA

14

02.15

Walentynkowe loty

Dzisiaj, o godzinie 14.30 wystartowaliśmy nieopodal Warszawy. Loty nad Warszawą co prawda się nie odbyły, ale przejrzystość powietrza pozwalała ją podziwiać w całej okrasie ;-) Widoki znakomite, pogoda super - było cieplutko. Wystarczyło się ubrać jak na rower ;-) Zapraszamy na loty widokowe na paralotni w Warszawie, to niesamowita przygoda i możliwość podziwiania swojego regionu z innej perspektywy - tej lepszej ;-)

13

04.15

Kto rano wstaje ...

temu Pan Bóg daje polatać o wschodzie słońca i doświadczy niesamowitych przeżyć związanych z lataniem nad mgłami ;-)

07

06.14

Kurs na Zegrze

Z wyprawy Damiana Janiszewskiego nad Zegrze:

"Warun powrócił! Sobota, dużo pracy w domu ale trzeba się było śpieszyć... zapowiadał się warun co najmniej miesiąca. Godizna 17, pakowanie sprzętu, zaklinanie dobrego ducha wszystkich paralotniarzy i na startowisko... po drodze oczywiście stacja ... niestety naszych napedów nie może napędzać czysta adrenalina. Startowisko.... no tak zboże podrosło jest już wysokości człowieka... ciekawa dodatkowa przeszkoda przy starcie.

Czytaj więcej

22

08.14

ANETA - WRESZCIE SIĘ ODWAŻYŁA

07

09.14

AirBros NA PIKNIKU

Z wielkim entuzjazmem odebrałem informację o planowanym Pikniku Lotniczym i
propozycję mojego występu w naszej gminie. Pomyślałem, „ Tak, to jest to! Trzeba to zrobić”. W
głowie natłok myśli, co mogę zaprezentować, aby mieszkańcy z chęcią spoglądali ku niebu.
Zaraz euforia opadła, ponieważ zdałem sobie sprawę, że w miejscu pokazu występuje strefa CTR,
która jest zarezerwowana tylko i wyłącznie dla lotnictwa komunikacyjnego.

Czytaj więcej

02

05.15

Dzień flagi - po naszemu

Dzień flagi ja (Marek Pioterczak) i Paulina Żemojtin spędziliśmy w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.

To stare, magiczne miasteczko otulone wąwozami z zabudową średniowieczną. Tuż po drugiej stronie Wisły słynny Janowiec ze swoim zamkiem. Było cudownie, a niebawem filmik ... .

21

05.14

Zlecenie dla TVP

Dzisiaj wykonywaliśmy fotografie lotniczą miejscowości Izabelin w strefie R12. Ze względu na trudność zadania, wykorzystaliśmy samolot AT-3. Loty były wykonywane nad obszarem zalesionym za zgodą dyrektora Kampinoskiego Parku Narodowego oraz Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej na wniosek Wójta Gminy Izabelin.

http://www.youtube.com/watch?v=ivf1VpdI6qo&feature=player_detailpage

19

08.14

OD TANDEMU PO KURS ....

Około dwa tygodnie temu Łukasz Pacocha po raz pierwszy poleciał na paralotnia w tandemie. Dodam nawet, że swój pierwszy raz odbył ze mną Zachwyt i euforia po locie była tak wielka, że za tydzień powtórzył lot. A teraz mamy informację, że Łukasz rozpoczyna w następnym tygodniu swój KURS PARALOTNIOWY !!! Taki tego owoc! Miłość od pierwszego lotu

10

09.14

KOLEJNI ODWAŻNI

Dziś też sobie polataliśmy, ale w tandemie.

Poniżej króciutko, kolega Marcin opisał swoje wrażenia.

_________________________________________

Siema! Po mojej twarzy widać jak ekscytująca i mega euforyczna była podróż z Markiem  Latałem awionetką, jeździłem na kilku dużych "rollercosterach", lubie szybką jazdę, ale to całkiem inne doświadczenie! Start, wolność, stan nieważkości, akrobacje, lądowanie - wszystko co kocham na raz! Gorąco polecam i na pewno do zobaczenia w powietrzu!

16

09.14

STAY IN TOUCH - czyli mamy intercom !!

Z przyjemnością informuję, że trzy nasze dwuosobowe motoparalotnie wyposażone są w intercom, czyli stałą łączność obustronną:

PILOT - CZŁONEK ZAŁOGI ("pasażer")

- Warszawa

- Płock

- Kielce

Zestaw posiada słuchawki skutecznie wytłumiające hałas powstający na wskutek pracy silnika i śmigła, a jakość komunikacji jest bardzo dobra!

01

06.15

Wstajemy razem ze słońcem

Dzisiaj warto było wstać przed 5.00 rano, żeby doświadczyć tego magicznego lotu z chmurami, nad mgłami.

Promyczki słońca budziły się razem z nami. Zdjęcia wyszły fenomenalne, uśmiechy na twarzy po locie u każdego.

11

06.15

Było odlotowo

Nawet nie wiem co napisać ... warunki były tak doskonałe, że aż się chciało latać do rana. To był wyjątkowo przyjemny dzień.

14

06.15

Panorama Warszawy

Wielu z nas startowało/lądowało samolotem pasażerskim na Okeciu i widzieliśmy Warszawe z lotu ptaka, jednak to wszystko przez małe okienko wielkości kartki z zeszytu. Tym razem tę ogromną i piękną przestrzeń podziwialiśmy bez przeszkód, bo paralotnia daje taką możliwość. Widzieliśmy nie tylko wszystkie wieżowce, biurowce, kominy, ale też i Zalew Zegrzyński, Kampinoski Park Narodowy.

21

09.14

Above the clouds

21 września, to był fajny dzień. Pogoda, jak widzicie na zdjęciach - szału nie robiła, ale u góry ma to inny wymiar. Tego dnia miałem przyjemność latać dla córki i zięcia ppłk Marka Miłosza, pilota śmigłowca Mi-8, który spadł z premierem Leszkiem Milerem w las i uratował mu życie. 

Czytaj więcej

28

03.15

Nad mgłami

Dzisiaj pobudka  przed 5.00 rano. Pakowanie sprzętu i na startowisko. Po drodze, miejscowe zamglenia, dojeżdzamy na startowisko i ... niestety - mgła tak gęsta, tak duża, że widzialność wynosiła około 50m co zdecydowanie uniemożliwiało latanie, ale ...

Czytaj więcej

08

05.15

Dla gen. Olszewskiego

W Warszawie wiatr, deszcz, a w Dęblinie? Mikroklimat ;-)

Po wizycie w Orląt w zeszłym tygodniu, z wielką radością odpowiedzieliśmy na zaproszenie generała Olszewskiego i dyrektora aeroklubu Pana Matyszczaka, aby przybliżyć motoparalotniarstwo podopiecznym Pana Generała. Filmik w "czytaj więcej"

Czytaj więcej

08

06.14

Warun ciąg dalszy

Kolejna wyprawa Damiana Janiszewskiego:

 

"W sobotę to było latanie, nad Zegrze się wyskoczyło,rowerzystów postraszyło, zające przepędziło. Czyli to co szanujący się PPGant lubi najbardziej. Od Sasa do lasa. Ale niedziela też nie zapowiada się dobrze. Sms do Andrzeja ...

Czytaj więcej

02

02.15

WALENTYNKI 2015

Organizujemy Walentynki 2015.

W weekend 14-15 luty będą odbywać się loty tandemowe na dwóch paralotniach.

Co to znaczy? 

Ty polecisz jedną motoparalotnią, a Twoja druga połówka drugą paralotnią i będziemy lecieć obok siebie, a ponadto będzie łączność radiowa między Tobą, a Twoją drugą połówką ;-) To wspaniała okazja również do zaręczyn. Charakter lotu jest zapoznawczy, poprzedzony prezentacją - być może już w majówkę rozpoczniecie swoją przygodę z paralotniarstwem.

26

07.14

I EPSC - kolejny sukces Polskiej Kadry PPG

ZŁOTO
- Klasyfikacja Narodowościowa
- Wojtek Bógdał PL1

SREBRO
- Krzysztof Romicki PL1
- Piotr Ficek PF1
- SZTAFETA PF1 (Mańkowski, Ficek, Malkusz)

Czytaj więcej

05

08.14

KASIA I KINGA - TANDEMONIUM

Dzisiaj swój pierwszy lot na motoparalotni odbyła Kasia i Kinga.

Euforia była wielka, kolejne loty już są nieodwołalnie zaplanowane!

13

09.14

Szczęśliwa 10-tka ;-)

Pragnienie latania w sobotni dzień, które objawiło u 10 osób na sobotni zmusiło mnie do pobudki o 5.30, a Ci, którzy mnie znają, wiedzą, że to dla mnie nie lada wyczyn!

Lataliśmy od 6:00 do 9:00 w Łomiankach. To cudowne startowisko nieopodal rzeki Wisły, a zaraz za nią Jabłonna i Legionowo. W oddali było widać Zalew Zegrzyński i najwyższe warszawskie wieżowce wystające ponad mgły.

Czytaj więcej

18

09.14

CARBONARA - nowa trajka.

I co wy na to? Prawda, że lepsza od zółtej??

Więcej zdjęć poniżej w "czytaj więcej"

Czytaj więcej

22

02.15

WYPĘDZAMY ZIMĘ ;-)

Dzisiaj spotkaliśmy się w kilka osób, żeby podziwiać nasze piękne regiony i miasto - Warszawa z lotu ptaka. Warunki były znakomite, dość suche powietrze, miejscami pokazywało się słoneczko, ale chmurki też były fajne. Podziwialiśmy mazowsze z powietrza, startując nieopodal Wisły z widoczkiem na Warszawę, Legionowo, Zegrze. Zapraszam serdecznie na podniebną przygodę ;-)

22

11.14

2x2, czyli dwa tandemy

Wystartowaliśmy na obrzerzach Warszawy nieopodal Wisły, wzdłuż, której za zgodą odpowiednich służb odbyliśmy lot dwoma motoparalotniami dwuosobowymi w asyście jednosobowej motoparalotni, którą pilotował Marian Drężek - i to on zrobił te piękne zdjęcia.

Czytaj więcej